คำผญาปรัชญาอิสาน-นิทานก้อม-มุมธรรมคำสอน-กลอนสอนใจ-มุมผ่อนคลายไทย-อิสาน > คำผญา-ปรัชญาอิสาน-นิทานก้อม-คำสอย-มุมผ่อนคลายแบบอิสาน

คำผญา-คำกลอนอิสาน

<< < (2/2)

npk_1:

ผมชื่อเต้ย นะครับ
ในเว็ปนี่มีมากกว่าขายไก่จริง
มีภูมิความรู้เยอะแยะ
ผมก็ชอบนะครับ
ผมเป็นสมาชิมา 1 ปีแล้วครับ
ผมลองคำผญา นำจัน้อยแน่เด้อ ขอรับ
 อ้ายนี่เปรียเสมือนนกจิ๊บ น้อยปีกแหล้หลายเหลี่ยม
บินพลานๆ ดั่งศรีเมืองเศร้า อ้ายฮักเจ้าก้ม กลาบไห้วเคลือ
ตัดเคลือใต้ เคลือเหนือ ผัดมาพาด ตัดขาดแล๋วยางสิหยอดกะบ่มี
...นางเอ๋ย...
กะขอให้เว็ปนี่มั่นยื่น มั่นยื่น เนาะครับ55.

เบิ้มลำน้ำปาว:
   ซึ้งหลายคำผหยานี่ จังแม่นคักน้ออ้ายนเรศ

วุฒิ หนองคาย:
มาหยอดนำจักหน่อย 55++
ทุกข์ยากฮ้ายเงินสิใซ้กะบ่มี โพโว้พุ่นโพ้โว้พี่ หาแต่หนีใส่เจ้าของ 55++

นำร่อง

[0] ดัชนีข้อความ

[*] หน้าที่แล้ว

Go to full version